Producent i dystrybutor
części zamiennych oraz opon do ciągników i maszyn rolniczych.

O firmie

Korurs Sp. z o.o. powstała w grudniu 2006r. z przekształcenia Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Handlowego "Korurs" w spółkę z o.o. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1991 roku w Warszawie. Podstawowym przedmiotem działania firmy w początkowym okresie funkcjonowania była produkcja części do ciągników Ursus C-330, C-360 i C-385.

W 1994 roku P.P.H. Korurs rozpoczęło produkcję części przeznaczonych do montażu kombajnu zbożowego Bizon, produkowanego przez Fabrykę Maszyn Żniwnych w Płocku.

W 1995 roku przedsiębiorstwo rozszerzyło swoja ofertę o części zamienne do następujących maszyn rolniczych:
- Kosiarki rotacyjnej
- Glebogryzarki

W 1997 roku produkowany asortyment został powiększony o części zamienne do ciągników:
- Zetor

Od 1994 roku P.P.H. "Korurs" rozpoczęło bezpośrednią współpracę z zagranicznymi producentami części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Do chwili obecnej, na zasadach wyłącznego reprezentowania na rynku polskim firma współpracuje z producentami czeskimi i słowackimi specjalizującymi się w produkcji części zamiennych i podzespołów do ciągników rolniczych.

Od 1998 roku w wyniku co raz większej oferty na części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych, P.P.H. "Korurs" przeniosło swoją działalność handlową do nowych obiektów w Warszawie, w których skład weszły budynki biurowe i magazyny.

W styczniu 2003 roku Zarząd i Pion Handlu został przeniesiony do nowoczesnego obiektu biurowo - magazynowego w Warszawie przy ulicy Gierdziejewskiego, spełniającego najnowsze standardy obsługi Klienta i magazynowania części.

W sierpniu 2003r. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "Korurs" otrzymało certyfikat potwierdzający wprowadzenie i stosowanie systemu zarządzania jakością w zakresie produkcji i sprzedaży wyspecjalizowanych części i podzespołów do ciągników i maszyn rolniczych wg wymagań normy ISO 9001.

W grudniu 2006r. przedsiębiorstwo dokonało zmiany formy prawnej prowadzonej działalności z osoby fizycznej na spółkę prawa handlowego poprzez wniesienie całego zorganizowanego przedsiębiorstwa w formie aportu do nowo powstałej spółki pod nazwą Korurs sp. z o.o.

Od stycznia 2013r. firma Korurs Sp. z o.o. stała się jednym z głównych dystrybutorów opon rolniczych i przemysłowych marki Mitas i Cultor oraz wyłącznym dystrybutorem opon marki Trayal na polskim rynku.

Działalność produkcyjna i handlowa Korurs Sp. z o.o. jest nadal rozszerzana, co stawia firmę w czołówce polskich producentów i dystrybutorów części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Spółka zatrudnia około 180 pracowników, z czego w bezpośredniej produkcji ponad 120 osób.

 

 

VISUALTEAM